| Rebecca19T a întrebat:

Bună!
Am o problemă.
Am avut perioada aia gratuită la genius pe eMAG. Au trecut 30 de zile și eu am uitat că trebuie să anulez abonamentul înainte să se termine perioada gratuită de probă. Eu oricum am cardul blocat, din cauză că cineva cumva reușise să-mi acceseze cardul, deci plata a fost refuzată. Abonamentul s-a reinoit automat pe un an, iar eu am de plătit 100 de lei. Chestia e că nu vreau abonamentul ăsta. Întrebarea mea este: Până nu plătesc suma respectivă, abonamentul nu este activ, nu? Adică, dacă aleg să nu plătesc ăia 100 de lei, nevrand abonamentul pe un an, ce se întâmplă? Gen nu e activ pană nu plătesc, nu? Ca să știu dacă e necesar sa plătesc sau nu, având în vedere că nu mă bucur de ceea ce îmi oferă genius, nici nu folosesc. Mă gândeam că dacă nu plătesc, abonamentul nu se activează și nu folosesc serviciile alea, ceea ce înseamnă că dacă nu folosesc acele servicii, nu trebuie să plătesc. Oricum, am încercat sa anulez abonamentul și nu am reușit. Nu știu cum. Am căutat pe google, am urmat pașii și în contul meu de eMAG nu apare ce ar trebui să apară ca să anulez. Oricum, poate să mi răspunde cineva la întrebări și să mă lămurească? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu reușește să îți ia banii de pe card nu se va activa serviciul, probabil vor incerca se câteva ori și pe urmă se va închide abonamentul genius

7 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Te complici prea mult.
Am vorbit eu cu cei de la eMag(am avut de a face exact cu aceeași situație)
Pur și simplu te duci la carduri și scoți cardul din aplicație.
Abonamentul nu se va mai activa și va rămâne inactiv.

| Rebecca19T explică (pentru Hyperion7):

S a rezolvat. Totuși îți mulțumesc pentru sugestie!

| aizen0567 a răspuns:

Nu te înțeleg dacă știi că ai o problemă ce prevede date, conturi și carduri personale de ce nu intri în contact cu call center-ul? Vorbești cu ei și ei te vor ajuta au până și suport online dacă te deranjează să cheltuiești minutele

| Rebecca19T explică (pentru aizen0567):

Am sunat și s-a rezolvat, e ok acum. Am o altă întrebare. De ce Aizen? M a enervat atât de rău încât am renunțat și să mă mai uit la anime. Nu e el personajul negativ?

| aizen0567 a răspuns (pentru Rebecca19T):

Iartă mă dacă am părut mai revoltător dar am spus o pentru binele tău datele tale personale ar trebui să rămână private, iar aizen deoarece îmi place caracterul lui dacă ai văzut bleach complet + manga poate ți ai crea altă idee despre el

| Touka19 a răspuns (pentru aizen0567):

O să mă reapuc de bleach când am timp. Ajunsesem în punctul în care Orihome a fost rapită, apoi m-am oprit. Acum m-am apucat de Tokyo Ghoul, un anime căruia i-am dat o a două șansă, și nu regret. Și e ok, stai liniștit. Nu m-am supărathappy

| Touka19 a răspuns (pentru aizen0567):

Am 2 conturi de TPU, am răspuns de pe celălalt.