| Yui19 a întrebat:

Bună!
Am și eu o curiozitate în legătură cu Temu. Acele cupoane câștigate sunt reale? Cum este calitatea produselor? Merită? Dacă eu câștig un cupon să zicem în valoare de 1000 de lei și comand în valoare de 1000 de lei, practic plătesc decât transportul și cei 1000 de lei sunt plătiți cu acel cupon? Poate să-mi explice cineva vă rog? Mi se pare ireal chestia asta. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| StimabiluI a răspuns:

Mă îndoiesc că așa funcționează Temu.
Cel mai probabil au preturile umflate, iar dacă îți dă un cupon de 90 la sută, cei 10 la sută reprezintă prețul real al unui produs de calitate îndoielnică.
Nu e niciun premiu, așa e strategia de a atrage clienții, să le dea senzația că au dat peste o șansă extraordinară.
Oricine joacă la ruleta Temu câștigă reducerea maximă.

| Yui19 explică (pentru StimabiluI):

Mulțumesc! Eram sigură că e strategie de marketing.