| Bigy a întrebat:

Am vazut de curand intr-un fashion show niste cercei spiralati, foarte interesanti. Am tot cautat pe internet modelul, dar n-am reusit sa gasesc. Cerceii sunt alcatuiti doar dintr-o spirala de metal care se baga pe mai multe gauri ale urechii(deci pot fi purtati doar de persoanele care au mai multe gauri) sau cel putin eu asa am inteles. Ei se pun astfel incat sa nu atarne nimic, ci sa stea pe lungimea urechii. Nu stiu cat de bine ati inteles pentru ca chiar imi e greu sa explic. Dar, daca aveti idee la ce ma refer si ma puteti ajuta cu o poza/un loc de unde ii pot cumpara m-ati ajuta foarte mult. Ofer fundite!

3 răspunsuri:
| klark7410 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

Incearca link-ul asta poate te ajuta cu ceva.

| Bigy explică (pentru klark7410):

Nu,din pacate nu sunt ca aceia, dar seamana. Cei pe care i-ai trimis tu au tortita, sunt niste simplii cercei care atarna. Cei despre care vorbesc eu seamana cu acestia, dar fara tortita. Ei se prind pur si simplu in gaurile urechii(acolo unde exista mai multe) si nu ararna, pentru ca stau pe lungimea urechii. Daca ai o singura gaura data nu-i poti purta.

| Bigy explică:

Deci cerceii nu atarna, si nu au tortita. Ei sunt pur si simplu o spirala care se prinde de gaurile urechii(acolo unde sunt mai multe, daca ai o singura gaura nu pot fi purtati). Cercelul nu atarna, pentru ca lungimea este cat lungimea urechei.