| Anonimhack35 a întrebat:

Bună!
Astăzi am comandat ceva pe de aboutyou iar la câteva ore am intrat pe aplicație și am verificat comanda și arată ca status "retrasă","livrare anulată" fără ca eu să fac ceva, specific că produsele au fost plătite online, a mai pățit cineva asta?

27 răspunsuri:
| Anonimhack35 explică:

Am platit toate produsele din comandă, la ce te referi?, le-am plătit online și banii mi-au fost luați din cont...

| GabrielDenisGhidersa a răspuns:

Da, la fel am pățit și eu

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Astazi sau in altă zi?
Cum ai procedat, ți-au rambursat banii?

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Astăzi, încă n am primit niciun ban

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Aa ok, cred că o să sun maine la ei, nu mi se pare bine atât timp cât am platit și comanda a fost confirmată, normal banii ar fi trebuit rambursați tot astăzi...

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Cred că au fost reduceri prea mari, au dat comandă prea mulți, și de asta s-au anulat comenzile

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Probabil, adică af1 la 250 lei...

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Acum perechile care erau 250, nici nu mai sunt în stoc

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Aia zic, adică adăugasem una la mișto in stoc pe mărimea 45.5 și gen toate mărimile erau in stoc, după 5 minute nu mai aveau nimic...

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Fix așa am pățit și eu, cine știe poate ne trimit comenzile (mici șanse) sau măcar să ne bage mâine banii

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Daca nu ne vor returna banii, înseamnă că vor trimite comenzile, oricum mulți oameni deja fac reclamații la anpc sau ceva de genul, după se pun ei într-o postură proastă

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Uită-te pe Intragram în comentarii la ultima postare a celor de la About You România, așa au pățit toți

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Deci o să fie rău...

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Se aude că banii îi primim înapoi în 2/3 zile lucrătoare

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

100% că știu de pe zalando că ei încă nu au luat banii, îi iau tocmai după ce comanda pleacă din depozit deci daca nicio comandă nu pleacă nicăieri banii se reîntorc la noi, îmi e milă într-un fel de ei, dar cred că maine vor da explicații, cel mai probabil a fost o eroare de sistem

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Ori că trimit comenzile, ori că nu, tot o să piardă mult

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Vin cu un răspuns nou, tocmai am primit un email de la ei fix cand am trimis răspunsul că banii vor fi rambursați in 7 zile((

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Da,ai dreptate

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Cel mai probabil atunci o să i trimită, deoarece sunt mulți care au rămas fără bani și fără comandă

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Totuși parcă mi-au rămas adidașii ăia dc in cap)))

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Și mie, eu oricum cred că o să-i cumpăr de pe Zalando la prețul lor întreg, azi după ce am dat comanda, abia așteaptam să vină, până am văzut că au anulat-o, mi-au stricat ziua

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

și mie la fel, btw am intrat din nou pe aplicație și este iar reducerea de 60%?

| GabrielDenisGhidersa a răspuns (pentru Anonimhack35):

Da, dar niciun produs nu este redus 60%

| Anonimhack35 explică (pentru GabrielDenisGhidersa):

Ba da, unele sunt, cele mai multe s au "vândut" atunci, perechile de la nike etc...dar alte modele mai puțin cunoscute încă sunt la 60%))

| 1234abc a răspuns (pentru Anonimhack35):

Jurr, vreau comanda inapoiiii, am luat af1 la 197 lei?

| 1234abc a răspuns:

Eu deja faceam outfituri in cap cu af1 aia..asa dezamagire n am mai trait niciodata://///

| denisaa2005 a răspuns:

Au avut probleme tehnice. Uite aici: https://tvmedia.ro/......e-tehnica/