| anonim_4396 a întrebat:

Cand vor fi urmatoarele reduceri? Aici ma refer la haine(in mall-uri)Daca au fost reduceri din ianuarie pana la sfarsitul lui ianuarie, atunci vor fi reduceri din mai pana la sfarsitul lui mai? Reducerile apar la final de anotimp, sau cum? Ofer funda pentru explicatiile mai amanuntite!

1 răspuns:
| strumfi a răspuns:

Vanzarile de soldare se pot efectua numai in cursul a doua perioade pe an (15 ianuarie-15 aprilie inclusiv, pentru produsele de toamna-iarna si 1 august - 31 octombrie inclusiv, pentru produsele de primavara-vara), cu o durata maxima de cate 45 de zile fiecare, cu conditia ca produsele propuse pentru soldare sa fie achitate furnizorului de catre comerciant cu cel putin 30 de zile inaintea datei de debut a perioadei de vanzari de soldare si oferite spre vanzare in mod obisnuit inaintea acestei date.