| Sssssssppp a întrebat:

Bună, cunoscători de mașini!
Nu știu ce mașină să aleg dintre: vw polo 2017 și Opel corsa 2016( am auzit despre corsa ca cică se strică repede) Menționez ca ar fi prima mea mașină, nici măcar n am luat încă carnetul.
Nu mă pricep la mașini și vreau ceva care să nu se strice repede și să aibă suspensiile bune(să nu se zguduie mașina dacă da peste o groapă micălaughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Renault megane 2, motor 1, 5 diesel, consum foarte mic de 5%, trage bine, oricum du-te pe ceva de la Renault cu motor de 1, 5 diesel, sunt foarte bune si fiabile.Din ce variante ai tu as alege Polo-ul, Opelu are alte modele bune da nu cred ca-ti convin ca sunt mai vechi.

1 răspuns:
| Lioninfinite a răspuns:

Părerea mea e că nici o mașină nu se strica repede daca ai grija de ea, piese originale, ulei și combustibil de calitate