| Iulianaiuli78 a întrebat:

Bună, dacă am făcut comandă de ochelari la magazin direct și trebuia să aleg dintre o pereche roșu si una neagră, am ales negru doamna a făcut deja comandă, vin luni ochelari, am dat 5 milione pe ele, dar dacă mă gândesc mai bine, parcă mi-ar fi plăcut mai mult pe roșu acum, intrebarea este dacă mă duc luni sa iau ochelari si le spun ca vreau rama roșie dau bani in plus sau tot aceeași bani?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Când faci o comandă trebuie sa fii hotărât de ce anume vrei.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cam da, comenzile la lentile se dau pe dimeniunile ramei daca rama aia rosie are alta forma trebuie alte lentile.

| Iulianaiuli78 explică (pentru suntserios):

Aceeași rama dat diferă culoarea

| gabicoo a răspuns:

Plătești suplimentar.

| Modzilian a răspuns:

Platesti suplimentar dar astepti inca o perioada pana vin ceilalti.
Asta daca e vorba de ochelari de soare.
Daca e vorba de ochelari de vedere, treaba se complica. Pentru ca lentila se taie dupa rama.