| Sweety27 a întrebat:

Daca am material textil si doresc sa fac 5 tricouri la o croitorie oarecare, ce trebuie sa fac pentru a putea adauga si eticheta? Ma refer la eticheta care spune la cate grade se poate spala, materialul din care e facut, marimea, si ce mai trebuie adaugat din punct de vedere a normelor Europene. Exista legi sau institutii pe care trebuie sa le vizitez? Dar daca acele tricouri le fac intr-o fabrica de confectii, primesc eticheta de la ei? Pot sa le cer sa adauge si Logo-ul firmei mele pe eticheta? Astept raspunsuri de la persoane care cunosc intr-adevar acest subiect abordat.

1 răspuns:
| alin131 a răspuns:

Daca ai firma de confectii textile da, daca nu trebuie sa mergi la o firma de confectii textile si pe eticheta va scrie numele acelei firme.

Cam asa cred ca e, suna si tu dimineata la o firma de confectii textile si intreaba.