| octav005 a întrebat:

Bună dimineața. Ce părere aveți despre acele scule gen Flex cu acumulator Makita 2 acumulatori, incarcator plus flex unghiular. La prețul de 350 lei.

Care ar fi diferența între acesta și unul original?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Makita este unul din firmele care produce cele ai bune scule electrice de mana, chiar daca produsele lor sunt un pic mai scumpe.

| KovacsB a răspuns:

Clonele sunt calculate sa te tina pana se indeparteaza suficient vanzatorul ca sa nu -si ia bataie.
Nu au nicio legatura si nicio potrivire cu originalele.

| octav005 explică (pentru KovacsB):

E vorba ca patronul meu a comandat după net o asemenea scula la 350 de lei cu curier.

| KovacsB a răspuns (pentru octav005):

Am mai multe scule de la Makita,cand se mai defecteaza le repar tot eu, acum am trecut la Milwaukee alta planeta dar si alte preturi.
Am vazut in targ un tip care vindea clone Makita bineinteles ca el sustinea ca sunt originale, eu cunosc bine masinile ca lucrez cu ele aproape zilnic, erau praf si pulbere, semanau cu jucariile pentru copii.