| Mădă0611 a întrebat:

Intrebare pentru cei care si-au cumparat pantaloni de pe site-ul Kurtmann. Se potrivesc marimile? De exemplu la masurile mele ar merge 26/s, dar am pantaloni 24 si 26 si mi-s numa' buni, am 27 largi, si 27 stramti... confused In magazine nu gasesc decat cu talie inalta (fund inalt mai exact, ca talia e altceva) sau rupti, nu imi place niciunul din modele, deci net, si nu vreau sa ma complic cu trimisul inapoi.

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Eu am comandat de doua ori de pe Kurtmann si nu am avut absolut nici o problema cu masurile, mi-au venit perfect. Ceea ce este in poza, culoare, model asa si este si in realitate.

| RAY a răspuns:

Mady numai bine i probezi real? Asa online nu sti cum sta pe tine apoi vei regreta

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Am zis ca in magazine numai naspeturi vad. Pe bune, parca a innebunit lumea, de vara trecuta numai din aia rupti sau cu "fund" inalt gasesc, iar ce e acceptabil mi-e ori prea mare, ori prea mic. Am mers prin magazine cu gandl "da-o-n colo de treaba, imi iau rupti daca nu gasesc altceva", urati de am venit fara ceva, si era a 3-a oara cand am plecat la cumparat pantaloni.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Stiu cum e, cauta mai bine, prin mall nu ai fost, bazare, piata?

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

In mall si piata nu ma duc, mai bine ma duc la second hand.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai gasit pana la urma?

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Mi-am luat de la un magazin si ce era de bun simt nu era pe marimea mea, asa ca am luat mai mari. Reparati nu imi prea plac.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Si aia mari sunt ok?

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Nu prea. Adevarul e ca nu i-am dus la o croitoreasa, ca sa-i faca asa cum trebuie, mi i-a facut cineva, doar la talie a umblat. Nici nu i-am mai probat de atunci. laughing

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai renuntat la ideea de a avea acei pantofi?

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Dap, ca oricat de eco as vrea sa fiu, nu imi permit sa arunc sutele de lei. Ar fi fost vreo 200 si ceva si am citit ca pielea ecologica nu e prea rezistenta. Eu imi spal incaltamintea la masina de spalat, ma rog, ghete, pantofi, nu, ca se pot spala usor in interior. Daca ti-e curata in interior si iti iei mereu ciorapi curati, n-o sa iti miroasa picioarele oricat ai transpira. Cum ti se murdaresc ciorapii, cum cari bacterii in papuci si reziduurile lor incep sa puta.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Incearca nike aier max chiar nu transpiri deloc nici nu miroasa deloc da si costa, calitatea costa

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Am, dar mi-e cald, transpir. Mi-am luat tenisi, mai la toamna imi iau adidasi.