| Stefan8478 a întrebat:

Buna seara! Daca am cumparat de la altex un iphone 14 care este inca in garantie (cumparat acum 6 luni) si vreau sa fac upgrade la 14 pro (ca asta se tot blocheaza si l-am dus in garantie) as putea sa dau diferenta de bani si sa imi dea pro?

Răspuns Câştigător
| MariusBogdan123456 a răspuns:

Cred ca da dar eu recomand ca in loc sa iti cumperi un iphone mai bine iti cumperi un Nokia 3310 ca ala nu se blocheaza

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Retailerii precum altex nu cumpara lucruri SH, chiar daca e in garantie telefonul tau, e folosit, numai e nou.
Singurul lucru pe care-l poti face ar fi sa iti vinzi telefonul si sa mai adaugi diferenta in a cumpara alt model
Din punctul meu nu merita, sa cumperi aceeasi marie cu alta palarie dar cu bani mai multi.

| Stefan8478 explică (pentru Simpatic):

Dar cum iti explici ca exista telefoane resigilate la pret mai mic?

| Simpatic a răspuns (pentru Stefan8478):

Telefonele resigliate la fel ca celelalte deviceuri resigilate sunt de obicei obiectele pe care cineva le-a cumparat si le-a returnat in cele 14 zile de returnare, nu dupa cateva luni de folosire.
E simplu garantia pentru persoane fizice la modul general pentru electronice este de 24 de luni, daca un retailer primeste inapoi un telefon dupa 10 luni sa zicem, cum mai poate asigura el garantia legala de 24 luni? Dupa 14 zile este simplu!

| Stefan8478 explică (pentru Simpatic):

La resigilate am vazut ca descrie produsul gen urme de zgarietura pe display si urme adanci pe rama telefonului. Cum iti explici ca ala face in 14 zile atatea zgarieturi pe telefon si pe ecran? Eu nu cred ca e dupa 14 zile

| Simpatic a răspuns (pentru Stefan8478):

Esti Toma necredinciosul se pare, pentru ca o parte din resigilate sunt de la mine de la tine, de la cei care fac retur in 14 zile iar altele sunt fostele telefoane si gadgeturi expuse prin magazine, probabil acestea din urma sa fie cu mai multe zgarieturi.

| Stefan8478 explică (pentru Simpatic):

Dar tu de unde esti asa convins? Lucrezi cumva la altex?

| Simpatic a răspuns (pentru Stefan8478):

Nu prietene cumpar des de la mai toti retailerii happy

| Stefan8478 explică (pentru Simpatic):

Prietene ii zici lui ma ta nu mie, simpaticule!

| Simpatic a răspuns (pentru Stefan8478):

Alt ratat care-si exprima aici frustrarile.
Mars de unde ai venit!

Răspuns utilizator avertizat
| CdeMetal a răspuns:

Nu merita apare aifon 15 in putin timp ia-l peala si ca sa nu se blocheze ai pui symbian sistemul superior daca gasesti nu stiu daca se modeaza poate modez eu sa te scap de blocada nu seai blocheaza.pe. symbian garantez mult si perfect asupra argumentelor mai sus enumerate de catre mime însumi ele duntvalide

| Simpatic a răspuns (pentru CdeMetal):

Adica la un telefon nou sa zicem de 7000 de lei, il cumperi si ii pui un sistem de operare "custom", e ca si cum ti-ai lua masina noua si i-ai face stage 1 sa traga mai tare, de garantie ce zici?

| CdeMetal a răspuns (pentru Simpatic):

Ce mai conteaza garantia si da pui symbian ca ios se blocheaza poate si pe sifon 15 se va bloca