| sutibu719 a întrebat:

Bună! Tot eu, din nou.

Aparent cei de la altex m-au lăsat cu ochii în soare și pe lângă faptul că nici nu îmi mai răspund la telefon (apelul uneori se termină din secunda în care l-am inițializat sau uneori îmi răspunde cineva la telefon și efectiv îmi închide în față), nici nu vor să mă mai contacteze. Aș suna la ANPC că poate se rezolvă ceva, dar deja e clar că nu îmi mai onorează comanda... Ceva sfaturi mai aveți? Deja mă gândesc să îl comand de altundeva, și după când vine curierul îi zic că nu mai doresc comanda. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi direct la Altex.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Totuși o vizită și o reclamație la OPC / ANPC nu ar strica. Să vezi dacă autoritățile statului te bagă în seamă - așa ca simplu cetățean.

| Hyperion7 a răspuns:

Cei de la Altex sunt cam șmecheri, am mai auzit chestii negative de la ei!
Eu ii evit cat pot!
Încearcă să depui o reclamație la ANPC, dar nu te aștepta la minuni!

| eliancodrut a răspuns:

Nu suna la ANPC, trimite online o reclamatie. Dar vezi ca trebuie mai intai sa trimiti o plangere prealabila scrisa (poate fi si online) la Altex, altfel iti este respinsa plangerea.