| NoNameQ932 a întrebat:

Bună TPU, am 14 ani și vreau să îmi procur ceva de la un magazin de electronice, este posibil asta dacă sunt minor gen să nu fie nevoie să mă însoțească un adult?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai card bancar pe numele tau sau bani cash in mana, poti cumpara tot ce doresti, ca nu-i restrictie de varsta.

| mi25 a răspuns:

Daca plata o faci in totalitate, de ce sa nu o poti face? Numai la plata in rate trebuie sa ai peste 18 ani si un loc de munca, deeoarece se incheie contract.

Răspuns utilizator avertizat