| Victo0or a întrebat:

Bună TPU!
Am nevoie de ajutor, am plasat o comanda pe samsung.ro din greseala și nu o mai pot anula fiindcă trebuie sa sun la ei, iar programul lor pe ziua de astăzi s-a terminat. Am înțeles ca odată ce produsele sunt pregătite pentru livrare comanda nu mai poate fi anulata, iar produsele mele sunt în pregătire pentru livrare, știe cineva dacă mai pot anula comanda dacă nu este în curs de livrare si sun ziua următoare la ei? Sau trebuie pur și simplu sa refuz primirea livrării?

Răspuns Câştigător
| IonutBotez a răspuns:

Poti refuza comanda in momentul livrarii dar totusi incearca sa mai dai de ei la telefon, cu ocazia asta nu se deranjeaza nici ei si nici tu. La urma urmei gandeste-te ca…tu daca nu cumperi, fiindca nu esti obligat, ei isi preiau produsul inapoi si vor gasi clienti. Deci stai linistit, suna la ei sau refuza pur si simplu si explica situatia, fie telefonic sau verbal.

1 răspuns:
| sammie a răspuns:

Poți să o anulezi.