| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Am primit cadou un AppleWatch dar nu prea il folosesc, nu port ceas in general. Ma gandeam sa il inapoiez celui care mi l-a daruit pentru ca isi dorea sa isi cumpere dar ma gandeam ca ar pica aiurea sa il dau inapoi. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa supar dar nici nu vreau sa il tin in dulap degeaba, prefer sa scot telefonul si sa imi fac treaba decat sa stau cu ceasul. Poate nu am apucat eu sa il folosesc destul incat sa ma acomodez, dar mi se pare asa cumva peste mana cu notificari si etc de pe telefon.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da-l si tu la un sarac pe strada.
Doar e la moda, vad vloggeri bogati care dau la oameni saraci masini de lux, negandindu-se ca omul are nevoie de bani nu de masina, ca oricum o vinde tongue

| StoicAnalysis a răspuns:

Poarta-l ceva timp sa vada ca nu a dat banii degeaba pe cadoul tau, si aia e. Si data viitoare inainte sa vina ziua ta, da si tu niste hint-uri sau aluzii la niste obiecte pe care chiar vrei sa le ai, dar nu ti se pare ca ar merita sa dai bani pe ele. Daca stau sa ma gandesc, cam asta ar fi definitia unui cadou. Ceva ce ti-ar placea sau ai dori sa ai, dar constiinta ta stie prea bine ca nu merita sa dai bani din buzunarul tau pe el. Dar nu te-ai supara deloc daca l-ai primi moca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu gandesc la fel ca tine, vizavi de smartwatchuri, chiar mi-se par inutile. Totusi, omu ti-a facut un cadou, nu cred ca s-ar simti bine daca il dai inapoi, o sa se simta jignit. Poartal si tu o perioada, vindel, dupa care din banii obtinuti, ii faci cadou, prietenului/prietenei, ceva ce sti tu ca ii place. Win/win.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl poți face cadou altei persoane care cel mai probabil se va bucura de el și îl va folosi. happy

| Jessica1235 a răspuns:

Ar pica foarte aiurea să-i dai înapoi ceasul, cunosc persoane care dacă primesc ceva ce nu folosesc îl dau mai departe la altcineva, ai putea face și tu la fel.