| znstr a întrebat:

In curand voi merge la majoratul unei foste colege si nu stiu ce sa ii iau cadou. Aveti vreo idee? (Fata nu este foarte pretentioasa)

6 răspunsuri:
| PinkPanter a răspuns:

Este pretenţioasă? Tu ii stii mai bine gusturile... Bratari, un ursulet mare/imens, 19 trandafiri - cu unul alb in mijloc, un tablou cu voi doua... Pe langa asta, as alege una din glumele care se obisnuiesc. As lua o cutie mare, in care as baga alta putin mai mica, in aceea alta si mai mica si tot asa (un fel de matriosca ) si in cutiuta cea mai mica sa bagi o bombonica. Eu am facut ceva asemanator la scoala, unde trebuia sa ii fac un cadou unui coleg. Singura diferenta a fost ca era ceva urgent si neavand timp sa caut cutii, am invelit in ziare. Oricum a fost foarte funny, mai ales ca respectivul coleg are un simt al umorului foarte dezvoltat. :-) Succes si distractie placuta!
Cercei, bratari... Bijuterii O bluza sau o rochita frumoasa. O rochie :X:X:X Sau niste pantofi cum se poarta acum gen balerini-sport...
Pai vezi si tu e prietena ta, tu stii ce ii place ii poti lua un ceas frumos, o bijuterie ceva.
De curand, a fost ziua prietenei mele cele mai bune si i-am facut cadou un tablou. ma rog o poza mare cu noi 2. colaj de mai multe poze. de-a lungul timpului si am pus-o in rama careia i-am pus o funda mare mov : ), i-am luat si o pereche de cercei lungi, simpli din argint cum stiu ca-si dorea si pe o foaie de hartie colorata i-am scris tot felul de "tampenii". prostii, ganduri, povesti. tot ce mi-a trecut in minte despre noi si prietenia noastra : ). Ar merge si pentru un majorat. ramane la aprecierea ta.
Ar fi super sa-i iei niste haine daca-i sti marimea daca e blonda i-ai haine inchise la culoare ceva albastru metalizat sau bleumarin daca e roscata i-ai ceva deschis poate alb sau mai bine crem sau galben daca e satena i-ar sta super cu verde sau albastru nu prea inchis nu prea deschis daca e bruneta i-ar sta bestial in crem sau in kaki i-ai tricouri sau bluze dupa culorile de mai sus in functie de culoarea parului. daca ii iei tricou i-ai ceva cool ceva in trend cu un model inflorat, poate cu fluturasi sau i-ai o bluza SUBTIRE din BUMBAC nu sintetica frumos decupata la spate poate cu o funda MICA in fata.i-ai niste pantaloni sau o fusta cool dupa: ten deschis la culoare:ceva inchis poate un negru deschis un negru pal sau unul aprins ten masliniu:ceva alb sau galben ten negru:nu alb sau negru! verde sau albastru de preferat vernil sau kaki ten galben:albastru metalizat bleumarin sau roz i-ai ceva la moda! pantofi:daca i-ai luat ceva gen sport ar fi perfect sa-i iei niste bascheti inalti cu limba lunga nu albi! daca i-ai luat ceva cool i-ai tot bascheti daca i-ai luat ceva elegant ar fi bune niste sandale decupate sauniste pantofi roz cu toc daca ai luat ceva cool rock sau sport ia o sapca asortata cu ceea ce ai ales mai sus sau daca ai ales ceva elegant i-ai o palarie cu fundita mare

| Ronnii33 a răspuns:

Poti incerca sa-i iei o bijuterie mai scumpa, ceva din aur / argint ca sa-i aduca aminte de tine.Sau poti incerca sa-i faci un cadou dedicat, ceva sa o reprezinte.Un pachet de tigari, o sampanie si niste pantofi, de exemplu.Sau un parfum, o revista de moda in alta limba(la inmedio se gasesc reviste de genu) si o rochie / o geanta / ceva din dantela. Ceva iesit din comnun.Combina lucrurile plictisitoare cu cele banale.Incearca sa le impachetezi, sa le bagi intr-o cutie. Desi nu este pretentioasa arata-i ca ti-ai dat silinta.Fii creativa.Noroc!

| cristiiiiiii a răspuns:

Depinde de bugetul in care te incadrezi... oricum in fond si la urma urmei gestul e cel mai important. Ii poti lua un parfum sau o bijuterie

| Belllla a răspuns:

Daca ii place argintul sau aurul ii poti lua un set (cercei, inel, bratara si lantisor) + un buchetel de trandafiri albi sau rosii. Ar fii perfect!

| messica234 a răspuns:

Niste GG-uri.

| Ketty11 a răspuns:

Pai as crede ca ar trebui sa-i iei un parfum un plus enorm un lucru peronalizat de ex : daca iti este cea mai buna prietena poti sa-i iei un colier in forma de inima pe care o poti imparti in doua parti pe o parte poza ta pe cealalta a ei iar tu pastrezi poza ei si ea pe a ta succes