| AlexaRia a întrebat:

Buna TPU! Intrebare este pentru fete/doamne, caut si eu un corset care sa ma ajute sa imi micsorez talia, dar eventual efectul sa devina parmanent. Dar nu stiu cum se numesc acele corsete

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Zici de corsetele modelatoare? Ce scrie acolo sunt iluzii.
Sincer, nu le recomand decât dacă sunt purtate la ocazii speciale, in cazul in care alegi să porți o rochiță slim.
Pentru subtierea taliei, caută pe Youtube exerciții. Nici acelea nu dau rezultatele dorite, decât după antrenamente intense.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În afară de corsetele medicinale, care se gasesc in farmacii si care îți subțiază cu o idee talia, cât timp îl porți, nu stiu să existe altceva.
Cu efect permanent se rezolvă doar prin operatie de costectomie, care "implica riscuri pe termen lung" si trebuie facuta de un medic specialist in chirurgie toracica.

| AlexaRia explică (pentru floresdemayo):

Dar corsetele care le vand cei prin magazinele online cu tije metalice dara le port zilnic pot avea un efect oarecum permanent pentru subtierea taliei?

| floresdemayo a răspuns (pentru AlexaRia):

Zici de corsetele modelatoare? Ce scrie acolo sunt iluzii.
Sincer, nu le recomand decât dacă sunt purtate la ocazii speciale, in cazul in care alegi să porți o rochiță slim.
Pentru subtierea taliei, caută pe Youtube exerciții. Nici acelea nu dau rezultatele dorite, decât după antrenamente intense.