| Blasam a întrebat:

Tata mi-a promis de mai mult timp ca imi cumpara o bicicleta.Dar acum neaga ca el ar fi garantat ca imi ia.Si nu stiu ce sa fac sa il conving sa imi ia.Am incercat si sa ii spun„uite ***si-a luat bicicleta" „uite cati copii se plimba cu bicicleta" am si plans, dar toate astea degeaba.Nu mai stiu ce sa fac! Va rog din suflet ajutati-ma! Dau fundita+pupici(daca vreti)

Răspuns Câştigător
| onitza98 a răspuns:

Bunabatting eyelashes! pai, ce sa zic in situatia ta eu as face urmatoarele:as incerca sa iau note mai bune la scoala ca sa ii demonstrez ca imi doresc ff mult acest lucru, as incerca sa-mi strang bani si cand as avea mai multi i.as mai cere tatalui si ar vedea ca faci si tu un sacrificiu sau sa continuui sa il rogi poate isi va schimba parerea. Sper ca te-am ajutat si poate imi dai si funditabatting eyelashes:*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok ca-sa al convingi roagati un prieten care are bicicleta sai spuna numai lucruri pozitive despre bicicleta spune-i si mamei tale, si cand te va auzi ca al rogi pe tatal tau si mamata se va ocupa de astawinking

Fundita... happy

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai daca nu iti ea, inseamna ca de abia mai are bani de mancare, si o duci ff rau, deci inceteaza sa ii tot ceri, ca nu sunt prea sigur daca te-ai interesat cati bani castiga si cati bani merg pe facturi si cati la mancare, si dupa aceea poti spune ca e rau ca nu iti cumpra o bicicleta, dar daca esti sigura ca aveti bani atuncea nu prea ai ce face big grin, decat sa apelezi la mama ta, ca asta e viata, cand vei creste atuncea tu vei fii sefa, dar daca vrei neaparat si aveti bani insista

| MatiesIonut152212 a răspuns:

Spune-i la mama tahappy mamele sunt miloasehappy sau daca nu fa-ti rost singur de banitongue si poate Ii ridici moralultongue baftatongue incearca

| lextar113 a răspuns:

PAi solutiile sunt urmatoarele:fie iei un 10 la mate,fie ii faci mancarea lui preferata, sau o mica atentie, ii arati ca tii la ei, si v-a ceda, asa se intampla mereu.Acorda-i ceva timp, poate asteapta de la tine sa ii arati ca tii la el si atunci si el iti v-a arata ca tine la tine. Sper sa fie de folos! Funda?

| lextar113 a răspuns (pentru lextar113):

Iti va arata ca tine la tine luandu-ti bicicleta