| Danyyy72728 a întrebat:

Buna, trebuie sa imi vina un colet de la sameday, astept de o saptamana dar inca a ramas in locker. Nu ma asteptam sa dureze atat de mult, ce pot face?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Maine suna i pe ei la sameday si cere le numarul de telefon al curierului care livreaza coletele pe zona ta, apoi il suni pe curier si vezi ce zice este coletul tau la el? Si cand il aduce.

| mihai69 a răspuns:

Dacă e în locker (easybox), trebuie să mergi tu să-l iei.
Acum, oricum e prea târziu, nu se ține un colet acolo mai mult de 36 de ore.
Probabil e deja trimis retur.
Sună la ei și afli exact.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum a zis Mihai, locker inseamna easybox, si trebuia sa te duci sa il iei personal de acolo.
Este corect si termenul pe care l-a dat: daca astazi ajunge un colet in easybox, maine noapte pleaca deja retur, daca nu il ridici.

| Furnicuta000 a răspuns:

Curierii odata ce duc colete la easybox le mai iau de acolo doar ca sa le dea retur. Nu o sa vina niciun curier sa ti-l aduca acasa daca e deja livrat la easybox. Daca nu e departe mergi si ia-l de acolo. Daca e la mai mult de 1km fa reclamatie si spune-le sa nu mai faca asa

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sameday, locker
Tu trebuie sa mergi dupa colet.
Nu ai primit SMS sau email sa mergi dupa colet?
"Comanda te asteapta la easybox... "