| RaduClaudiuA a întrebat:

Bună tuturor, am o altă nedumerire, am făcut recent un card de credit Raiffeisen eMAG pentru a face rate la eMAG, am vrut să iau un produs de 2.000 de lei, eu am disponibil sold 3.000 am intrat frumos, am dat la plata si facturare și am setat pe numărul de rate pe care l-am vrut apoi la sfârșit îmi arată că imi ia suma totală, e normal? Eu mă gândeam că incepe cu prima rata fiind mai puțin, cum funcționează acest sistem de rata de la eMAG să nu fac vreo prostie, mulțumesc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe card-ul de CREDIT sunt banii bancii, deci banca hotareste metoda de ramburs (tu doar durata si numarul platii ratelor).