| NatyNate a întrebat:

Buna tututror, as putea sa o conving pe mama de ceva? Deci, sa va explic, cand merg la cumparaturi cu ea sau singura, niciodata nu. i convine la ce ma uit.laughing. Spune ca alea sunt prea largi alea prea stramte, prea lungi, prea scurte. Si asta e. P. s : Ma uit doar la dinalea ciudatele happy.

Răspuns Câştigător
| AdyutzZz a răspuns:

Chiar nu conteaza cat de ciudate sunt hainele la care te uiti, asa ca spune-i ca gusturile nu se discuta! fiecare cu cei place tongue zii ca asta e moda si ca nu vrei sa fii mai prejos decat celelalte fete... Sper ca ti-am fost de ajutorwinkingP.S:asa face si mama da deja si-o dat seama ca nu mai are rost si ca oricum pana la urma imi iau ce-mi placewinking

10 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Explica-i ca e varsta la care iti poti permite sa le porti si ca atunci cand vei ajunge un om matur, cu un job, cu alt gen de activitati, nu vei mai putea purta asa ceva. Spune-i ca lucrurile alea te fac pe tine fericita, te fac sa te simti bine in pielea ta. Si poti fi un picut mai lipicioasa, mai pupacioasa cu mama ta si cred ca se va mai schimba putin. Ce nu face o mama pentru copilul ei, sa fie fericit! Pupic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii arati ca meriti cea ce iti doresti
Fa o fapta buna...de exemplu:
-cumparai ceva dragut gen o gentuta sau ceva;
-pregatestei tu micul dejun;
-spune-i printr-o felicitare cat de mult o iubesti;
-etc etc
sper ca te-am ajutat

FUNDA?
-pregateste-i tu micul dejun;

| NatyNate explică (pentru anonim_4396):

Scuze dar nu sunte eu cu alealaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NatyNate):

Atunci...strange tu bani si te poti duce pe furis sa iti cumperi... daca te intreaba de unde o ai ii spui ca ti-a facut-o cadou un prieten/a

| nesuferit a răspuns:

Zii sa mai stea pe acasa sa faca mancare alea alea, si tu sa te duci singura.
Altfel n'ai cum

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.spune-i ca trebuie sa mergi cu o prietena undeva si atunci vei avea ocazia sa poti merge sa ti cumperi ce-ti doresti...cel putin mi se pare absurd ca sa nu te lasa sa ti cumperi ceea ce iti place tie...ar trebui sa te inteleaga!

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Atunci incearca sa o convingi ca meriti aratandu-i ca ai luat o nota mare [in caz ca esti la scoala] sau ceva care sa o impresioneze si poate ca rasplata iti va face pe plac

| Winchesster a răspuns:

Salut, pai mai spune-i si tu ca ce iti place tie poarta toate fetele, adica e la moda.si-ti place mult ce e la moda!

| NatyNate explică (pentru Winchesster):

Am incercat si nu intelege. Tare nasol!

| NatyNate explică (pentru Winchesster):

Am incercat si nu intelege .Tare nasol !