| Anabella44012 a întrebat:

Buna, va rog sa răspundeți repede, am primit prin SMS fan courier mesaj(ieri) că îmi va veni o livrare (eu nu am comandat nimic) și mi-a pus acolo un Nr de tel, mă suna de 2 ori pe zi un Nr, iar azi îmi zice că în timp de 7 zile sa merg al sediu+adresa sediului lor și îmi mai zicea că EXPEDITOR:UniCredit Bank. Ce fac? Nu vreau să plătesc o comanda pe care nu am comandat-o

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil e un colet/plic pe numele tau si curierul l-a dus la sediu pentru ca nu ai raspuns. Daca poti du-te la sediu si daca nu ai nimic de platit ia-l. Daca ai de platit o suma la expeditor, sub nicio forma sa nu il iei! Se dau multe tepe in perioada asta cu colete trimise ramburs de la diferiti tepari dar daca ai timp vezi totusi care e treaba cu acest colet. Se poate intr-adevar sa fie ceva de la banca, poate un card ceva. Aminteste-ti daca te-ai inscris undeva, daca ti-ai pus datele undeva.
Eu de ex ma mai inscriu pe diverse site-uri la campanii de testare si ma trezesc cateodata ca ma suna curierul ca am un colet cu produse cosmetice, mancare de pisici sau ce produse mai sunt in campanii dar intotdeauna coletul imi este adus gratuit, nu platesc nimic

| Anabella44012 explică (pentru Furnicuta000):

Nu am pus nicio adresa, mâine e a 7 a zi și azi ia trimis mesaj "posta" lu sora mea că are un colet dar nu a completat numărul străzi,e ceva ridicol sinceră să fiu, cum poți da comanda dacă nu ai completat adresa completa, iar de unde are numărul lu sora mea, in fine eu o să îl ignor pentru că știu că se plătește, așa se duce coletul înapoi de unde a venit

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Anabella44012):

Pai vezi daca e cu plata sau nu. Daca nu e cu plata, de ce sa nu-l iei?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți expiră cardul la banca?

| Anabella44012 explică (pentru suntserios):

Nu,îmi expira în câteva luni

| gabicoo a răspuns:

Ai cardul de salariu la Uni Credit Bank?
Dacă da înseamnă că ți-a expirat cardul și ți-au trimis altul prin curier. Și eu l-am primit tot prin curier.

Dacă nu ai nici o relație cu banca respectiva ignoră.

| Anabella44012 explică (pentru gabicoo):

Nu am, o sa ignor dar azi ia trimis lui sora mea mesaj prin SMS (posta locală) că nu a completat adresa

| Cipi1212 a răspuns:

Înseamnă că au greșit cei care îți trimit comanda sau e vreo escrocherie.

| Cipi1212 a răspuns:

Au greșit cei care au trimis comanda.

| georgcyc a răspuns:

E hacker