| Ela2024 a întrebat:

Bună ziua! A cumpărat cineva mobila sau electrocasnice mari prin Olx(Dulap/frigider/birou)? As vrea sa cumpăr un birou cu opțiunea "Livrare prin Olx" pentru colete voluminoase de 120cm...ideea este ca nu știu cât ar putea sa ma coste transportul și când aflu prețul final. Pana la plasarea comenzii îmi da un preț estimativ de 25lei. Întrebarea mea este, când știu care este prețul 100% real și final? După plasarea comenzii sunt informata? La ce suma sa ma aștept? Ca biroul e 250lei, mai dau 100lei la transport? Contează zona tarii din care se livrează? Se plătește la kg? "Expertii" Olx din chat ridica din umeri. Ei nu au mai comandat ceva voluminos si nu știu... Mulțumesc! Cum se zicea pe vremuri "DAU FUNDĂ!"

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Pe un colet normal de 57 de kg am platit 260 de lei la Fan.
Nu stiu cat cantareste un birou, dar daca cantareste mai putin nu este nimic de capul lui.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

OLX livreaza prin curierate, deci preturile sunt pe masura.
In plus, ei trebuie sa suporte si returul, in caz de refuz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri frumos pe fan curier și ai acolo un calculator care estimează preturile in funcție de distanța și mărimea coletului.