| Bdggwgcdacwhbegysgvg a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare legată de cardurile sociale MyEdenred...
Deci când a primit bunica cardul, eu i-am creat cont cu emailul și parola mea și am plătit cu telefonul 10 lei, iar ea și-a dat seama că au dispărut... Întrebarea mea este: poate să verifice undeva tranzacțiile, gen să meargă la primărie sau undeva sa întrebe de tranzactii sau de ce ii lipsesc banii ținând cont că doar eu am emaiul si parola la cont?
Știu ca poți sa suni la un număr sa afli soldul cardului dar nu și tranzacțiile unde s-a plătit...
Parcă mi-e frică un pic chiar dacă ii vorba de 10 lei mi-e să nu mă fac de barabule...
Mulțumesc frumos pentru eventualele raspusuri și o seară frumoasă

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O prostie crunta marca Guvernul Romaniei, acesti alienati care nu stiu ce tunuri sa mai dea si pe partea cealalta sa prosteaca lumea cu 250 lei ai lor.

Carduri sociale pe care le folosesc nepotii sa cumpere skinuri pe fortnite, carduri sociale pe care betivii si fumatorii le vand in sat (sau la oras) celor care cumpara in schimb doar alimente. Cate si mai cate prostii.

La fel au bagat administratorii de asociatii de locatari si presedintii de asociatii in rahat prin OUG-urile lor, tot pentru 'devaforizati'. Care cum iau ajutoare de caldura, unii sunt la o adresa cate 10 si locuiesc 2, altii sunt 2 si trecuti ca-s 10.
Cred ca jumatate din tara asta ia acel ajutor de 1400 de lei dat in 2 transe, printre ei si prostituatele si proxenentii care incaseaza bani dar in "registrele" finantelor au zero venituri, pai si lor trebuie sa le dea cetateanul roman 250 de lei la 2 luni si ajutor la incalzire nu?
O alta problema: daca ai 2000 de lei venit esti defavorizat, daca ai 2010 lei numai esti happy
Si cate si mai cate ineptii.

Asta este tara, in care avem un presedinte marioneta de 2 metri si un prostalau 'general ' de prim-ministru cu venituri cumulate mult mai mari decat salariul de Presedinte al Romaniei.
Astia 2 inconjurati de o armata de martalogi, iau decizii, rezultatele se vad.

| Freya1 a răspuns:

Știu ca ai vrea sa auzi ca nu va afla nimic, dar dacă va vrea sa meargă la primărie sau undeva și se va plânge ca i s-au furat cei 10 lei, sigur cei de acolo vor vrea sa se disculpe si o vor ajuta sa afle.Dar nu cred ca va face asa mare tam tam pentru 10 lei.

Și pe cardul de credit doar tu ai parola, dar dacă mergi la banca sa întrebi că-ți bani mai ai pe card aia știu sa îți spună, ca la ei ai contul.

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru Freya1):

Pai e vorba de card social...nu ai la ce banca sa mergi...

| Freya1 a răspuns (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

Nu,tu nu ai înțeles ce spun eu.

Cum cei de la banca îți deschid un cont, asa si cei de la stat/primărie o fac.E aceias Marie cu alta pălărie.

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru Freya1):

Mulțumesc frumos

| cfrtobias a răspuns:

Https://www.edenred.ro/ro/contact poate suna aici, daca stie sau are informatii de la cineva...

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru cfrtobias):

Ce fel de informații să aibă?

| cfrtobias a răspuns (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

Ziceam de numar de telefon, poate vecinii o ajuta, si poate suna acolo sa afle detalii unde o disparut cei 10 lei

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru cfrtobias):

Unde sa sune?
Ca am încercat sa sun și poți sa ceri doar soldul cardului

| JustDeedee a răspuns:

Bună! Bineînțeles că se pot verifica tranzacțiile ca și pe orice alt card, iar datorită faptului că este un card social, din câte știu eu, nu poți cumpăra orice. Sfatul meu este ca data viitoare dacă ai nevoie de niște bănuți, cel mai bine este să îi ceri ei, sunt sigură că nu te va refuza și uite așa nu te faci nici de barabule. happy

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru JustDeedee):

Pai unde poate merge sa verifice, la primărie?

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

Că, ca să te loghezi pe site îți trebuie emailul și parola contului care nimeni nu o știe decât eu

| JustDeedee a răspuns (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

Cred că se poate și la primărie și cum ai precizat și tu, îți poți verifica sold-ul sunând la un anumit număr de telefon. Bănuiesc că bunica ta știe cât cheltuie... sau a fost instictul.

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru JustDeedee):

Situația stă cam așa...ea nu știe cine ia luat, asta vrea sa afle... oare are cum?

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

Gen știa ca are 250 și când ia încasat 250 ia respins ca are fonduri insuficiente și ia băgat 240 iar acum se întreabă unde sunt 10 lei...

| JustDeedee a răspuns (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

Din moment ce știe că doar tu ai datele ei... cine să îi ia altcineva?!

| Bdggwgcdacwhbegysgvg explică (pentru JustDeedee):

Pai cardul e la ea, mă gândesc că nu o duce capul că am plătit cu telefonul