| SenySenno a întrebat:

Ca sa intru in restaurantele de la MC sau KFC din afara mall-urilor am nevoie de vaccin?

Răspuns Câştigător
| HTH a răspuns:

Din cate stiu eu, doar in centrele comerciale ti se cere acel cod qr cum ca ai fi vaccinat. Deci daca MC sau KFC nu se afla in mall, nu cred ca are nimeni treaba cu alegerile tale in materie de sanatate. Deci nu, nu ai nevoie.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu consumi inauntru, nu.
Numai ca alea sunt fast-food nu restaurante.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, daca este in afara!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca vrei sa mananci inauntru

| SenySenno explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În orasul unde locuiesc eu, certificatul verde e necesar dacă vrei să iei masa in interior. Dacă vrei meniul la pachet, comanzi in interior si astepti afară, pana te anunță ( prin afișarea unui nr de ordine) că poti intra sa ridici comanda.

| Lukasssz a răspuns:

In afara nu ai nevoie de vaccin