| georgcyc a întrebat:

Cardul Mastercard este tot un Visa?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt firme diferite.

| Violleta2022 a răspuns:

NU!
Cardul Mastercard este Mastercard iar cardul Visa este a lui Visa. Doua firme total diferite una de alta.

Cardurile bancare poti avea diverse denumiri: Mastercard, Visa, American express samd si aceste carduri bancare sunt de 2 tipuri:

- DEBIT CARD (unde iti intra salariul si cine te mai plateste sau iti poate transfera bani) chetuind din acest card, numai atat cat ai pe el.

- CREDIT CARD _ este un card al bancii, care este legat de o linie de credit bancara, unde tu cheltui de pe credit card, dar ai obligatia sa returnezi bani cu dobanda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, MasterCard e MasterCard, visa e visa

| johnnny123 a răspuns:

La fel cum Pepsi este tot o Coca Cola

| ReddY25 a răspuns:

Nu,e total diferit