| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca produsele cu multa reclama sunt mai bune ca restul?
Nu credeti ca produsele la care se face publicitate pot folosi acelasi material/ingredient ca cele fara reclama?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cel mai adesea se face reclama la produsele proaste.

| mgtow a răspuns:

Da produsul scump si lasat la publicitate e mai rau dar asa daca am zice si de masini nu e adevarat doar in anumite produse nu la toate

| TwixulDrept a răspuns:

De obicei se face publicitate la prosdusele proaste deoare ce astea nu se vand

| GdX a răspuns:

Cine are bani face si reclama. Automat ca in produsele mai scumpe sunt retele respectate si facute ca la carte, in cele ieftine daca iei sa compari vei observa ca sunt mult mai proaste. De exemplu berea este facuta din hamei, malt si apa, dar nu toate sunt la fel, difera la gust si la calitate si asta datorita procesului de fabricare pentru ca nu vei compara niciodata un carlsberg cu un bucegi sau heineken cu ursus. Sau cum e un corn cu ciocolata de la 7 days nu compari cu unu daily de la kaufland sau unul no1 de la carrefour. Deci reclama recomanda si produsul.

| Reinkaos a răspuns:

Nu, nu cred asta. foarte multe produse se fura intre ele ca sa zic asa.de cele mai multe ori cele mai putin cunoscute sunt si mai bune happy

| JustMe a răspuns:

Nu cred ca sunt cu nimic mai bune ca cele la care nu se face atata reclama. De multe ori sunt chiar mai proastelaughing

| Ponk a răspuns:

Produsele cu reclama au mai multi bani, asta inseamna ca pretul e mai mare...

| lili23 a răspuns:

Nu cred ca folosesc aceleasi materiale/ingrediente, sunt sigura de asta si in plus cele care beneficiaza de reclama sunt (mult) mai scumpe. Doar ca asa-i omul, daca stie ca foloseste si vecina/ruda produsul respectiv el de ce sa fie mai prejos, sa spuna dupa aceea ceilalti ca e zgarcit, zgarie branza, etc. Doamne fereste.

| Rox_3754 a răspuns:

Eu, personal, am folosit unele produse fara reclama, cu preturi mult mai bune decat cele ce apar la tv si crede-ma ca au fost mai bune decat produsele pe care dadeam mai multi bani.