| BiBiIntraInAjutorPtTPU a întrebat:

Cu ce credeti ca ar fi bine sa ma imbrac in prima zi de liceu. nu am nici o idee.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere cat de mult conteaza prima impresie si faptul ca in prima saptamana se cam stabilesc "bisericutele" din clasa in care esti, cred ca trebuie sa te imbraci adecvat grupului in care vrei sa intri.
Daca vrei sa fii in grupul de smecheri care chiulesc mereu, au bani, se distreaza - imbraca-te cool, ultimul racnet, trendy, etc.
Daca vrei sa fii in grupul celor care invata - imbraca-te casual, mai cuminte, fara decolteuri indraznete.
Mai este si posibilitatea sa fii cea care nu are grup si se intelege cu toti, insa asta e mai greu.