| Szzeby a întrebat:

Cum aleg un microfon bun la casti?

Răspuns Câştigător
| Adnan_Septar_1997 a răspuns:

De obicei, microfoanele bune vin la casti bune, mai ales cand vine vorba de gaming. Aici intervine in primul rand pretul. Nu te astepta ca la 100 lei cat ai dat pe casti sa aiba nu stiu ce microfon... in acest sens pot recomanda niste marci care te pot ajuta in aceasta postura : Pioneer, Razor, Sony. Daca vrei casti pentru gaming si nu sa iesi cu ele pe strada, mai exista si Madcatz, Thrustmasters, Plantronix, la preturi accesibile (pana in 300 lei cu performante destul de bune).
Un alt criteriu este sa fie microfonul detasat si nu inclus in fir... insa exista si exceptii de la regula : de ex un model de razor care are microfonul in fir dar care da dovada de putere. sper ca ti-am fost de ajutor.