| ellla_7403 a întrebat:

Cum as putea sa fac pe unghii o floare?confused

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexgogo a răspuns:

Banuiesc ca ti-e greu sa le desenzi...

foloseste un sablon, decupezi frumos cu un cutter (ai grija sa nu te tai) si apoi iti poti face floricelele.

| friday a răspuns:

Alea se lipesc.Sunt abtibilduri speciale pentru. unghii, si dupa aplici un strat de lac incolor peste toata unghia.(adica si peste abtibild). Asta-i tot.

| alexandra22 a răspuns:

Pui pikturi de oja care sa reprezinte petalele si cu acul le dai forma. E foarte simplu si rapid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci o forma ca de puf de pisica sti cum calca o mata in zapada? No faci forma ai si pui forma sa sati asa floarea aiaOK?

| fluffee a răspuns:

Buna, gasesti la magazine de cosmetice o placutza de metal pe care ai forme diverse... Tablitza/placutza aceea e 'la pachet' cu o stampila si un betisor. Costa in jur de 3-4 lei.
Se foloseste in felul urmator: dai cu lac de unghii pe ea, vei sterge cu un betisor surplusul (ea are forme inscriptionate si lacul de unghii ramane doar in acele forme). Apoi vei lua stampila si vei apasa pe forma dorita de tine (floare, inimioara, fluture...depinde de model). Vei aplica forma de pe stampila pe unghie.
De precizat este faptul ca trebuie o oja speciala pentru a iesi forma bine. Informatii poti primi de la vanzatoarea magazinului...