| Carudiu a întrebat:

Cum deosebesc cerealele integrale de alea procesate?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu - nicicum.
Eventual dupa certificatele de calitate...

| wendy a răspuns:

Cred ca la noi nu prea exista metode de a le deosebi. etichetele si reclamele ne mint frumos in aceasta privinta. cat despre ce zicea legiuitoarea, cerealele fitness sunt fooarte nocive, au un continut foarte ridicat de zahar, (http://www.jurnalul.ro/......6845.html)
exista unele cereale si fulgi care sunt mai putini procesati, sunt "tarate" curate. alea sigur sunt cele mai putin procesate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Scrie pe etichetă dacă sunt integrale, valoarea calorică la 100 gr.
Cele mai recomandate sunt cerealele integrale Fitness.
Pa, pa.

| Bibi_1569 a răspuns:

Citeste pe ambalaj si vei vedea care sunt...