| Girly97 a întrebat:

Cum functioneaza serviciile de food delivery (FoodPanda, Glovo, Uber Eats)? Nu inteleg, se duc unii cureri la restaurante sa ridice mancarea (care trebuie achitata inainte de a o ridica din restaurant)? Cum achita ei mancarea sa o ridice?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Plătesc din banii lor dacă n-a fost plătită cu cardul, m-am uitat la video unui curier la ei și el zicea

| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca e ca la orice alt produs,ca la Emag, iau mancarea deci, ti-o trimit prin curierul de mancare, tu achiti, ei iau banii si ii trimit inapoi la cei de la care ai cumparat tu mancarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori platesti cu cardul, caz in care nu se mai pune problema
ori platesc ei din banii lor si iau de la tine cand iti livreaza.

| mihai69 a răspuns:

Curierii doar preiau și livrează mâncarea; plata se face prin transfer bancar, între firma de food delivery și respectivele cârciumi.

| suntserios a răspuns (pentru mihai69):

Se face si cash la glovo spre exemplu.

| Frank51 a răspuns (pentru mihai69):

Se face cash, am vazut personal la multe restaurante, fastfooduri.

| Frank51 a răspuns:

Tu chiar nu ai fost niciodata la un restaurant recent? E plin de curieri. Practic merge si ridica comenzile, dupa care ti le aduce acasa, easy peasy.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu ei o achita. Tu o achiti, cu cardul, cand faci comanda.