| vileag a întrebat:

Cum pot alege branza pe care o cumpar fara sa o gust?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

In general dupa aspect... Nu pot sa-ti spun... Desi sa stii ca pana acum la intrebarea "Nu stiti branza asta este sarata?" n-=am intalnit pe nimeni care sa nu se grabeasca sa imi ofera sa gust..., chiar si in marile magazine.
Oricum daca se vor impune normele europene si branza se va vinde doar vidata... cred ca nici dupa culoare n-o sa mai stim ce mancam

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.doctorul a spus, ce nu suporta limba, sa nu dai drumul mai departe.asa ca trebuie sa gusti. daca vrei sa maninci ce vrei nu ce-ti dau altii.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te pricepi: dupa aspect, culoare si miros.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cred ca te referi la noile norme europene care spun ca branza trebuie sa fie ambalata obligatoriu.
Pai nu poti sa o gusti... o cumperi pe baza norocului! Sau poate vanzatorii vor avea vreo bucata pe post de ''mostra''din care iti vor taia cate o bucatica sa gusti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti un mare degustator de branzeturi nu ai nevoie, doar privind stii ce si cum.gusturile se rafineaza in timp si cu bani.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa aspect si culoare...

cristian
| cristian a răspuns:

Daca cumperi din piata cumperi de regula de la acelasi producator ca sa fii sigur.