| costin95 a întrebat:

Cum pot sa imi conving parinti sa imi ia un telefon, eu ma rog de ei de vreo luna si nu vor sa imi ia in plus am strans bani mei sunt exact pentru telefonul pe care mi-l doresc dar ei nu ma lasa sa mi-l iau angry. dati-mi o idee va rog

8 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Probabil esti prea mic/a pentru a putea purta responsabilitatea unui telefon.

| GenetiX a răspuns:

Cu toate ca banii stransi de tine sunt tot ai parintilor tai cred ca ar fi trebuit sa te lase sa-l cumperi. Eu le-as spune asa: "Mereu se spune ca parintii fac totul pentru copii lor. Dar oare de ce cand e prea tarziu? Eu-mi doresc acum telefonul ala peste ceva timp nu ma vai mai face la fel de fericit." Imi aduce aminte de ai mei si abia ma pot abtine happy

| BrokenAngel28 a răspuns:

Asteapta pana la ziua ta de nastere, daca e degraba... daca nu, spune-le ca toti colegii tai au...incearca.Sper ca te-am ajutat.

| costin95 explică:

@Shadowhek de fapt am 14 ani

| costin95 explică:

Samsung s5230 Nokia 5230 nu dintre astea doua sau nokia5228 ca sa imi mai ramana si niste bani

| Maimmai a răspuns:

Zile ca iei note bune si din astea laughing

| MariaPufa a răspuns:

Pai Costin, parerea mea este sa ii intrebi pe parintii tai de ce nu te lasa si dupa aia sa le spui ca tu te-ai chinuit sa strangi acei bani special pentru acel telefon de mult dorit.Dar de curiozitate ce telefon vrei sa iti iei?

| Angust a răspuns:

Pai...daca ai un tel deja fai ceva si strical... daca nu ai fura buletinul parintelui sau du-te cu bunica si ia-l