| ANDRR11 a întrebat:

Dacă mi am comandat haine online de pe h&m, le pot returna in magazin si imi vor da banii acolo?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da.

| Anee1667 a răspuns:

Poți accesa pe site secțiunea servicii clienți, returnare unde vei găsi: „Comanda ta plasata pe site-ul H&M poate fi returnata in orice magazin in termen de 30 de zile (cu exceptia magazinelor H&M de tip outlet sau pop-up). Un eventual schimb nu este posibil.

Pentru a returna într-un magazin H&M este necesar să ai nota de livrare și/sau factura pe care ai primit-o pe email. De asemenea o regăsești disponibilă în aplicația H&M, în secțiunea Comenzile mele.

Produsele defecte sau livrate greșit nu pot fi returnate în magazine ci trimise către depozitul nostru.

Produsele din categoria HOME pot fi returnate numai în magazinul H&M Unirea din București, magazin care deține acest departament. Excepție o fac produsele de mobilier sau corpuri de iluminat care nu pot fi returnate în magazinul staționar ci trimise către depozitul nostru. De asemenea nu se pot returna produse din categoriile: Designer Collection, H&M Studio, Conscious Exclusive, colecțiile de nuntă, cosmeticele din categoria Beauty sau măștile pentru față. Te rugăm să ai în vedere faptul că măștile de protecție nu pot fi returnate din motive de igienă.

Magazinul H&M nu va rambursa și taxele, de exemplu: taxa de livrare, numai în cazul în care vei returna comanda integral. În acest caz taxa de livrare va fi rambursată automat.

Prețurile și ofertele în magazinele fizice pot varia față de magazinul online."