| Cotrau_Valentin_2000 a întrebat:

Daca precomand ceva de pe internet, cand trebuie sa platesc? Cand vine coletul sau imi retrage site-ul bani de pe card?

2 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Dacă îl comanzi cu plata ramburs, plătești la livrare. Cel mai bine este să suni la firma de unde vrei să comanzi, ca să fii mai sigur, pentru că fiecare firmă are regulile proprii. Din ce știu eu, cele mai multe firme vând cu plata la livrare.

Dacă e vorba de un site din afara României, vei plăti în momentul în care faci comanda sau în momentul în care este expediat produsul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce modalitate de plata ai ales