| Tzakalie a întrebat:

Dacă vreau sa îmi fac un card revolut pe telefonul meu si iau buletinul lui mama/tata (folosesc email-ul și nr de tel al meu), le va arata cv pe telefonul părinților? Gen cum ca am folosit buletinul lor, dacă vreau sa fac o achiziție, cum ca am făcut un card pe numele lor etc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te juca cu din astea fara sa îi anunti. Contul de revolut e urmărit de ANAF și cine știe prin ce bele îi bagi

| AwayG a răspuns:

Dacă ești major poți să faci cont cu buletinul tău este gratuit, doar cardul fizic costă (30 lei one time pay) și să alimentezi cu bani, altfel nu merge.
În plus Revolut are un sistem de verificare a identității pe care nu-l poți păcăli.