| anonim_4396 a întrebat:

De unde din Bucuresti pot cumpara nuantator pentru par?

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Real, Mega Image, Cora, Profi, Carrefour. Sunt o mulțime de magazine mari/măricele de unde poți lua.

Găsești și în mall-uri, la magazinul din spatele blocului sau prin farmacii, chiar dacă mai rar.

| 75414254 a răspuns (pentru ceaiuldetei):

Am vazut k se gaseste cam greu ...nush dc
dar se gaseste nuantator brunet cu reflexe albastre?

| ceaiuldetei a răspuns (pentru 75414254):

: ) Din câte știu, nu, însă se găsește vopsea (pe nuanța dorită de tine).

| 75414254 a răspuns (pentru ceaiuldetei):

happy da stiu de vopsea, dar vara asta vreau brunet cu reflexe albastre si pentru ca nu m-ai m-am vopsit pana acum nu vreau sa incep cu brunet ca o sa iasa greu caci din toamna vreau un saten deschis. sti cumva daca se gaseste vopsea semi-permanenta brunet cu reflexe albastre?
asta ar fi mai ok ca s-ar duce mai repede si in toamna as putea sa ma vopsesc saten deschis happy

| ceaiuldetei a răspuns (pentru 75414254):

Ce ar fi dacă ai merge într-o plimbare până la un salon de înfrumusețare și să le rogi pe fetele alea de acolo să te rezolve cu dilema ta cu singura condiție să poți fi șatenă în toamnă? Dacă îl vopsești negru-albăstrui, va trebui să îți nenorocești părul ca să îl aduci la ce nuanță vrei să ai la sfârșitul verii și nu e ok să îl decolorezi (pentru că îl arzi). Din negru faci alb mult mai greu decât dacă din alb faci negru. Asta rămâne valabil și la salon și acasă, indiferent de produse și/sau calitatea lor. Eu zic să îl lași natural, dar dacă nu ești ok cu ce culoare porți în păr, întreabă niște specialiști cum ai putea să faci ca să nu ai bătăi de cap prea mari și să nu își bată nimeni joc.