| alecsasweet a întrebat:

Duminica e ziua de nastere a unei prietene. Ce as putea sa ii cumpar? M-am gandit la un parfum si un tricou. Dar mi-a zis prietena ei cea mai buna ca la unele parfumuri face alergie. Deci cade varianta cu parfumul. Ajutati-ma va rooog :*

6 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

Mai bine cumpara-i un lantisor, o esarfa sau o bratara.

| MAndreea97 a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi o pereche de cercei din argint, o bratara, o cutie de bijuteri, o rama cu poza voastra, un album cu pozele voastre, o carte, o bluza/un tricou/un maieu... sper ca te-am ajutat >big grin

| fetiscanadasfat a răspuns:

Deci poti ramane la varianta cu tricoul, dara daca ai auzit de parfun nu-i lua, acum depinde si cati ani are!
daca are 7-10 ii poti lua ceva mai copilaresc :cordelute, clame, carti de colorat, minge, joc distractiv gen "nu te supara frate" ect., daca are 12-18 merge tricoul si un ursulet mare de plus (daca poti sa ii iei,fetelor le plac ursii),sau unul mic,o carte buna de citit poti face o poza cu tine si cu ea, daca ai si sa o inramezi, ceas, trusa de machiaj. cercei, sau poti foarte bine sa o intrbi ce doreste! te descurci tu. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| alecsasweet explică (pentru fetiscanadasfat):

Implineste 14 ani. i-am luat deja tricoul dar mai vreau sa ii iau ceva. o ciocolata de care ii place ei mult. nu ursulet... si nici bijuterii pentru ca nu poarta.

| Maryyya19 a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi ciocolata, flori, un tricou

| Daniel_5661 a răspuns:

Un ursuleţ de pluş.