| king5151 a întrebat:

E o diferenta intre marimile de haine de la copii si barbati? Gen M copii M barbati

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca marimea se ia dupa un standard universal, atunci nu cred ca ar trebui sa fie una. Insa depinde de producator. Daca sa zicem ca firma x care face haine doar pentru copii, adauga eticheta M la un articol vestimentar, atunci cu siguranta va exista o diferenta, pentru ca ei au un tipar de marimi doar pentru copii.

| cfrtobias a răspuns:

Da

| 4evergentleman a răspuns:

Daca la un bărbat poate fi mărimea M la un copil poate fi mărimea de exemplu 9 sau 10 la aceeași mărime

| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, este diferență pentru că dimensiunile unui copil, diferă de cele ai unui adult, chiar dacă este pe etichetă mărimea identică. Inclusiv există diferență între mărimile de adult, dar diferență de sex, bărbat vs femeie.
Fiecare firmă serioasă care vinde produse online trebuie să aibă un tabel de dimensiuni. Cel mai importante măsuri sunt cele de la umeri, bust și talie, iar la pantaloni, lungimea de la talie la gleznă.

| Smmo a răspuns:

Da. E diferenta si intre marimea M pentru adulti produsa de un producator si marimea M pentru adulti produsa de alt producator. Masoara-te daca poti, cauta si pe site-ul respectiv marimile, ca unii le au puse, altfel ai sanse mari sa nu iei ce iti trebuie.