| Radandam a întrebat:

Emag livreaza prin colete poștale sau prin colete la domiciliu? Ce site-uri stiti care lucreaza cu livrari la domiciliu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

EMAG nu livreaza!
eMag este doar un magazin online, care vinde diverse produse.
Trasportul este facut de firmele de posta si curierat, care preiau marfa vanduta din magazia eMag-ului si o duc la cumparator acasa sau la posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

EMAG livreaza prin curier la domiciliu sau cu ridicare proprie din puncte de livrare

pai nu cred ca exista site care sa vanda online si sa nu livreze la domiciliu

| JicaContra a răspuns:

Orice site cu vanzare on-line
ca nu livreaza ei ci folosesc alte servicii (posta, curier, etc.) asta e nesemnificativ, TOTI CARE VAND ONLINE LIVREAZA
chiar sunt multi care inainte de pandemie nu aveau magazin fizic... DELOC!

| Redmi a răspuns:

Emag livreaza prin serviciile de curierat proprii,de exemplu Sameday este al lor,apoi contracte cu Cragus,DPD si Fan Courier,apoi au acele Pick-Up point-uri de unde poti ridica pachetul/coletul si in cele din urma serviciile de coletarie cu Posta Romana unde au Punct de Livrare... cat despre magazinele ce isi vand produsele pe platforma eMag,aici este discutabil fiindca fiecare isi analizeaza serviciile de livrare si fiecare lucreaza cu diferite firme de curierat. Site-urile, magazinele ce efectueaza livrari sunt in primul rand cele inscrise in ARMO ( Asociatia Romana a Magazinelor Online), iar ulterior, acum de cand cu pandemia, marea majoritate si-au deschis si platforma online cu servicii de livrare la domiciliu si asigura chiar si livrare gratuita daca se depaseste un plafon stabilit de catre fiecare site/magazin in parte. Sper sa te ajute.