| strayforlove a întrebat:

Heii, buna! Asta e prima mea intrebare de pe >TPU:". Deci:
Eu am iPhone 3G, dar din cauza unor lucruri pe care le-am instalat, merge cam greu si se blocheaza foarte des. Mama mi-a spus ca mi-ar cumpara un BlackBerry, iar tata un iPhone 4. Eu nu stiu ce sa aleg.Eu nu cred ca e mare diferenta intre iPhone 3 si 4... iar BB am auzit ca e un telefon bun. As vrea sa imi spuneti si parerea voastra, ce sa aleg, iar daca sunteti pentru BB, vreau sa imi spuneti si ce model, de preferat albbig grin. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Caisuta a răspuns:

Buna! deci, sa intram in subiect.Ambele tipuri de telefoane sunt foarte bune sa stii.Fiecare insa cu dezajantajele sale. Iphone 4 are un sistem de operare excelent, bateria te lasa foarte greu, memoria interna de 8/16/32 Gb, si are un design foarte interesant.Cat despre Blackberry, pot spune ca nu e la fel de elegant ca si Iphone 4 iar daca vrei ar fi mai de folos un model cu tastatura full qwerty.Bineinteles, depinde de ce iti doresti tu mai mult, ce ai nevoie. Daca vrei ceva atragator si interesant alege Iphone 4(nu uita ca daca vrei tastatura pe care sa o ''butonezi'' trebuie sa iti cumperi) iar daca vrei ceva mai putin atragator dar care sa reziste mai mult, Blackberry ar fi solutia ideala. Iata si 2 modele de Blackberry cu tastatura qwerty si cu touchscreen:http://inconstantin.ro/......storm.html (asta nu l-am gasit si alb)http://fixtelgsm.ro/products/Blackberry-8520-Curve-WHITE.html.Fundita?;;)

7 răspunsuri:
| Caisuta a răspuns:

Ma bucur ca ti-am fost de ajutorhappy

| little0apple a răspuns:

Blackberry. mult mai bun.big grin

| Fanatic a răspuns:

Ar fi bine sa fie ultima...eu zic un Nokia 1101

| cristicosmin2226 a răspuns:

Eu as alege ifone4

| garetbora a răspuns:

Aoleu! Ai parinti cu bani care te cam rasfata, as zice eu. In cazul tau, oricare l-ai alege e varianta corecta.

| Blackmam a răspuns:

Pai mie iPhone4 i-mi place mai mult decat BB si iPhone4 e mai bun decat iPhone 3 sau BB... eu votez iPhone4.

| mara11062001 a răspuns:

Buna.te-as recomanda sa iti iei un Nokia n8.este exact ceea ce iti doresti, plus ca nu se blocheaza ca iphon-ul