| crazything a întrebat:

HEY TPU! Am o intrebare! Eu vreau sa imi cumpar o pereche de handsfree de pe net si vanzatorul imi trimite prin fan courier! Problema este ca nu stiu cum trebuie sa platesc! ma puteti ajuta! Multumesc mult dau funda:*

Răspuns Câştigător
| LittleLuciane a răspuns:

Cand va veni coletul cei de la curier te vor suna si trebuie sa iei buletinul cu tine iei coletul dai banii te va pune sa semnezi si iti va da o chitanta

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Dca coletul vine prin curier asta inseamna ca trebuie sa platesti ramburs, adica ii dai banii curierului si acesta iti da chitanta.

| Mey a răspuns:

Tu ii vei da banii curierului si acesta iti va da o chitanta care sa ateste ca ai platit, astfel daca el pierde banii, tu ai dovada ca ai platit.