| OneDirectionForever1D a întrebat:

Cu ce m-as putea imbraca la sfarsit de an, la premiere avand in vedere ca sunt in clasa aVI-a.....ma gandeam la o rochie mai de ocazie dar intr-un fel m-am razgandit.As vrea ceva care sa atraga atentia dar sa nu fie vulgar sau ceva de genul.Astept sfaturi.Nu uitati sa mentionati si accesorii!

Răspuns Câştigător
| natasa1980 a răspuns:

O rochie de ocazie zic eu ca nu este potrivita pentru varsta ta... vreau sa zic nu e potrivita sa te duci la scoala cu ea.Eu vreau sa-ti zic ca daca iei o rochie dai de inteles clar ca vrei sa atragi atentia si asta nu e bine. Putine fete se imbraca in rochii la astfel de ocazii.
Pantaloni stramti care sa se muleze pe corp.Si ia-ti o bluza rosu aprins cocheta, nu camasa cu guler dar nici foarte decoltata dar care sa dezvaluie mult din forme.
Pantofi negrii cu tocuri de 7 cm ca ai totusi 12 ani sa nu fie de 10cm.
Daca ai parul lung sa fie prins in coc dar nu foarte sofisticat.
Niste gablonturi finute dar nu rosii :negre, argintii.Bratara,cercei si la gat din acelasi set.Ar fii de preferat sa fie set.
Manichiura rosie.
Sa nu te dai cu ruj rosu.Luciu de buze si rimel.
Culoarea rosie intotdeauna sare in ochi, atrage atentia.
Sper ca am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VadTot a răspuns:

Iti Recomand sa te imbraci precum iti doresti precum simti tu si cu ce ai prin casa..In Astfel de ocazii consulta te cu cei apropiati tie si nici nicidecum cu orisicine ca vezi si tu ce raspunsuri primesti ok?
fundita?

| FailL a răspuns:

Vrei sa atragi? las ca-o sun pe maica-ta sa-i spun de ce-ti arde tie.