| Deeany a întrebat:

Hi, ce cosmetice as putea sa-mi cumpar? Merg maine la magazin si nu stiu ce sa fac. ce sa-mi cumpar. Aveti vreo idee?big grin ( Funda)

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Cosmetice adica creme? Pai afla in primul rand ce tip de ten ai, la un dermatolog (sau se fac periodic campanii de promovare la diverse creme si in farmaciile Sensi... se fac teste gratuite si iti spune ce tip de ten ai si ce ingirjire ti se potriveste, inclusiv ce creme de soare sa folosesti) si apoi iti poti cumpara cremele dorite. Eu te sfatuiesc sa cumperi creme de la plafar, cele romanesti sunt f bune, dupa parerea mea. Daca te referi la cosmetice in sensul fardurilor, iti poti cumpara culori care stii ca vor arata bine pe tenul tau. Cosmetice pentru baie, sa zic asa, poti lua un exfoliant de corp, un gel de dus sau sapun pentru copii pentru a nu agresa pielea si mai tare dupa exfoliere si un sampon, la fel pentru copii, deoarece nu face matreata, o si vindeca si nu ai nevoie de balsam deoarece nu incurca parul si ii da si volum.

2 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Bună.Eu recomand să laşi fondurile de ten şi machiajele dacă la asta te referi,că prin cosmetice se înţelege o multitudine de obiecte, şi ţi-aş spune să încerci ceva mai nou şi de mai folos, cum ar fi această pensetă specială: http://profitshare.emag.ro/....../click.php că aici vei beneficia şi de livrare gratuită. Sper să-ţi fi fost de folos, îţi urez o zi bună.

| sanatatesiviata a răspuns:

Vezi linkul de mai jos:
http://www.sanatatesiviata.ro/......-ecologice

Ai o baza de date pe site-ul de mai sus i care poti verifica toate ingredientele din cosmetice sa vezi daca sunt toxice, si mai ales cat de toxice sunt.

Iti recomandam sa cumperi produse certificate Bio, Organice, Ecologice si NU "naturale" vezi diferenta intre cele certificate si cele "naturale" la:

http://www.sanatatesiviata.ro/......te-non-bio

Echipa SanatateSiViata.ro