| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Imi poate da cineva detalii despre un abonament la Vodafone? As vrea sa cumpar un iphone 11 pro max, am banii cash pentru el insa asta ar insemna ca singurul cadou de Craciun sa fie telefonul si vreau sa le iau tuturor celor apropiati fiind o traditie la noi. Ce trebuie sa fac si ce parere aveti? Stiu ca as putea da bani in plus fiind hoti la faza asta dar nu am alta alternativa

Răspuns Câştigător
| wexceptional a răspuns:

Ia-l cu card de credit 6 rate fara dobanda si nu pierzi nimic la abonament platesti dublu triplu frumos gest sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles faza cu hotii, odata ce vorbim de pret de magazin, nu de vanzarea facuta de un bisnitar la colt de strada. Ma rog, inteleg ca esti copil si nu poti face diferenta intre ele.

Sfatul meu este sa nu arati ca esti egoista, taman de Craciun si sa amani cumpararea telefonului, facand cate un mic cadou tuturor celor dragi.
Craciunul este o sarbatoare a familiei, unde fiecare om cat este el de sarac, tot primeste un mic cadou, de la cei dragi sau chiar de la straini.
In strainatate sunt deja grupuri de voluntari care ofera gratis imbracaminte, incaltaminte, mancare si obiecte care nu le mai trebuiesc in casa, indiferent ca-s noi sau uzate.
Totul in spirit de Craciun, sa daruim ceva, unuia care nu are, nu-si permite sau ne face placere.

| GeorgianaDiaconu explică (pentru Violleta2022):

Hmm. Nu prea am inteles partea cu " inteleg ca esti copil " laughing Nu cred ca e problema ta ce cumpar de Craciun... Mama mea isi doreste foarte mult telefonul asta si as vrea din tot sufletul sa il iau tinand cont de cate lucruri face ea pentru mine. Era o simpla intrebare, nu inteleg de ce te ataci. Stiu ca e vorba despre sarbatoare si nu despre cadouri in mare parte, dar mi-ar fi placut sa o surprind. Am pus o intrebare fireasca...

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Comportamnetul tau chiar a fost a unui copil, care isi doreste jucaria preferata si nu-i pasa daca ceilalti nu primesc nimic. Asta ca sa-ti explic pe intelesul tau cum este partea cu copilul.
In ce priveste ce vrei sa cumperi de Craciun, intr-adevar nu este problema mea, dar tu ai fost aia care ai venit aici sa ne intrebi, asadar ti-am raspuns.
Nu am atac deloc, doar am incercat sa explic niste scenarii care se intampla de Craciun in mai toate casele, natiile si tarile crestine, care serbeaza Craciunul. Daca nu ai fost capabila sa intelegi ca a fost o simpla explicatie, atunci este problema ta, dar nu-mi disportiona mie vorbele.
In final ca vrei sa duruiesti ceva cuiva, tine de sufletul si marinimia ta, nu de ce iti spun unii si altii.

| GeorgianaDiaconu explică (pentru Violleta2022):

Bineinteles, insa am intrebat pentru ca nu ma pricep si voiam sa stiu mai multe detalii. Tine de fiecare daca ajuta si casele de copii sau batranii in momentele astea.

| relian a răspuns:

laughing ai o poza vad in genunchii, ce faceai acolo, matanii sau te rugai cumva sa primesti ceva?
In cazul asta astepata sa vezi daca rugaciunea a ajuns unde trebuie, poate o sa ai surpriza si primesti 11 pro ce spui laughing
Daca ai cash e bun, urda daca ai poti incerca, poate merge si cu laughing cash sigur accepta doara pentru 12 laughing

| GeorgianaDiaconu explică (pentru relian):

E o poza fake, nu as fi pus o poza cu mine aici happy dar multumesc de raspuns. Sarbatori fericite si fa ti sufletul mai bun! kiss

| relian a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Sunt mai bun, asa am fost mereu, ce am spus a fost asa sa mai destind atmosfera.Sarbatori de care vrei si tie

| GeorgianaDiaconu explică (pentru relian):

Nicio problema, tin la gluma laughing totusi, idee cu abonamentul ai? laughing

| relian a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Sincer eu nu locuiesc in RO, de abonamente acolo nu prea am idee, adica nu stiu nimic mai exact.De telefon, stiu ca in ro viata este grea, sincer si eu voiam sa iau un 11 pro, pentru ca am un 6S laughing care merge struna, am zis gata iau 11 pro apoi am zis dal la jalea ca eu nu folosesc telefonul decat sa vorbesc, in rest nul folosesc la mai nimic, asa ca deocamdata stau cu asta cel am, nu ca nas aveam bani, banii pentru un telefon aici nu-s problema, dar nu vad rostu deocamdata.

Eu folosesc internet pe calculator si cam atat.De cadouri stii cum e fiecare cu cei place, trebuie sa ai si cui sa dai cadouri, nu ma pricep nici la chestii de genul asta, dar nici nu am cui sa fac cadouri, sunt cam singur pe aici, asa ca nu pot sa dau sfaturi altora.

| relian a răspuns:

Am vrut sa iti las un mesaj dar ai setat sa nu pentru cine nu-ti este in lista ta aici.