| pam_pam a întrebat:

La telefon am casti in-ear, adica au o prelungire din cauciuc si din punctul meu de vedere sunt mai bune pentru ca nu trebuie sa duc mereu mana la ureche, sa nu cada. Ei bine, aseara am pierdut unul din cauciucuri. Cand am cumparat telefonul, am primit inca 2 perechi dar sunt ori mult prea mici, ca de bebelusi, ori imense, ca pentru uriasi. Ma intrebam de unde as putea cumpara aceste cauciucuri fara sa iau un set de casti. Stiti cumva? Va multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți merge la un centru de telefoane (noi sau second hand) sau la un service de telefonie care în mod normal au așa ceva.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca in locul de unde ai cumparat telefonul sau intr-un loc asemanator.

| pam_pam explică:

Telefonul l-am luat de pe Emag.ro. Si nu stiu, ma gandeam cum era inainte, iti luai casti de la taraba, asa poate gasesc si cauciucurile alea. O sa mai caut.

| addflo a răspuns:

Dupa cum a spus "Legiuitoarea" ai putea gasi la un SH de telefoane, in schimb nu te sfatuiesc sa le "probezi" pe loc, pentru ca au umblat pe la altii si risti sa patesti ceva neplacut.
In alte locuri nu gasesti pentru ca o pereche de casti noua este destul de ieftina si nu se merita sa faca cineva rezerve. Rezervele pe care le ai sunt exact pentru ce ai spus, pentru persoane cu urechi mai mici sau mai mari happy
Asa ca iti ramane sa iei o pereche noua de casti. Srry!

| pam_pam explică:

Eu sunt din Bucuresti si nu am vazut niciodata un Sh de telefoane. Ori n-am iesit eu destul din casa, dar chiar nu am vazut. Daca stiti voi pe unde sunt, va rog sa-mi ziceti. Va multumesc pentru raspunsuri!