| Garrix2004 a întrebat:

Mă puteți ajuta vă rog cu o sugestie legat de o geacă călduroasă pentru bărbați? Nu mă prea pricep la asta și nu vreau să dau bani pe ceva degeaba și după să îngheț. Port mărimea L dacă contează.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Vollebak.com are haine care tin de frig la minus 40 grade Celsius. Si nu pot fi taiate cu cutitul. Dar costa sute de euro, nu stiu daca-ti permiti.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

De fapt: a avut. La Indestructible Puffer si Apocalypse Jacket au vandut tot stocul.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Depinde ce stil preferi.
Daca iti place stilul elegant, o haina care are continut de lana (minim 40%) e ideala.
Daca preferi casual, fii atent la captuseala: sa fie ori matlasata ori polar.

| VENON a răspuns:

Sigur! Iată câteva sugestii pentru o geacă călduroasă pentru bărbați:
1. Geacă cu puf
Exemplu: Geaca cu puf de rață sau gâscă. Acestea sunt foarte călduroase și ușoare. Asigură-te că are un strat exterior rezistent la apă.
Recomandări: The North Face, Patagonia sau Columbia.
2. Geacă din fleece
Exemplu: O geacă din fleece poate fi purtată ca strat intermediar. Este foarte călduroasă și respirabilă.
Recomandări: Columbia, Merrell sau Jack Wolfskin.
3. Geacă cu izolație sintetică
Exemplu: Geaca cu izolație sintetică este o alternativă bună la puf, mai ales în condiții de umezeală.
Recomandări: Marmot sau Mountain Hardwear.
4. Geacă de iarnă impermeabilă
Exemplu: O geacă de iarnă care este atât călduroasă, cât și impermeabilă, ideală pentru vreme mai rece și umedă.
Recomandări: Helly Hansen, Berghaus sau 3M.
5. Geacă parca
Exemplu: O parca lungă oferă mai multă protecție și căldură. Acestea sunt de obicei căptușite și au un strat exterior rezistent la apă. Recomandări: Canada Goose, Jack & Jones sau H&M pentru opțiuni mai accesibile.
Sfaturi de alegere:
Verifică detaliile tehnice: Caută geci cu o izolație bună, rezistente la apă și cu cusături sigilate.
Mărime: Alege mărimea L, dar verifică și tabelele de mărimi ale brandurilor, deoarece acestea pot varia. Buget: Stabilește un buget și caută oferte. Unele branduri au reduceri sezoniere.
Testare: Dacă ai ocazia, probă mai multe geci pentru a vedea care îți oferă cel mai bun confort.
Dacă ai preferințe legate de stil sau buget, pot oferi sugestii mai specifice!