| anonim_4396 a întrebat:

Oare am de unde sa fac rost de tinichea pentru a face diferite ornamente de gradina din ea? Imi place sa-mi fac eu singur decoratiuni si ornamente, dar stau cam prost cu materia prima.

4 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Poti sa mergi la diferite fabrici care fac astfel de materiale, ti le-ar vinde mai ieftin pentru ca nu sunt intermerdiari sau incearca si la cei care cumpara fier vechi, posibil sa gasesti printre tot ce au ce iti trebuie tie.

| Parintele a răspuns:

De la depozitul de materiale pentru constructii. Dca nu ai bani.de la fiare vechi, de pe la vecini.vezi prin curte, tabla poti sa iei de la butoaie, conserve...cutii de platic, bere...etc.

| bozo a răspuns:

La orice magazin de constructii care tine tabla galvanizata. Ca sa iti dau un exemplu: in spatele Bucur-Obor sunt minim 5 astfel de magazine. Poti alege grosimi diferite si tipuri de tabla: cupru, fier negru, galvanizata, aluminiu etc
Succes, nu credeam ca in Romania mai exista oameni cu hobiuri practice. Credeam ca la balcoanele inchise cu termopan s-a terminat toata imaginatia natiei... happy

| selef a răspuns:

Incearca la Baumax eventual pa Practiker.