| Yhg a întrebat:

Pot plati cu cardul de la bcr online? adică cel pe care iti baga salariul său te duci la magazin si il introduceți în aparat si ai plătit.Si se numeste card de debit?

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, poti plati si online folosind cardul de la BCR.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti plati.

Opriti o pe Ioneasca va rog. Dezinformeaza zilnic pe TPU.

| Zaygon a răspuns:

Omul a intrebat daca se poate cumpara online: raspunsul este da se poate atat in tara cat si afara.
Nu este adevarat ce spui legat de faptul ca dispui doar de cat cash ai acolo, citeste aici: https://www.bcr.ro/......isa-clasic

Scrie clar ca daca incasezi salariul poti primi intre 500-40.000 lei descoperire de cont si mai scrie foarte clar "Poți folosi cardul VISA Clasic atât în țară cât şi în străinătate pentru plăţi direct la comercianţi, pe internet sau pentru ridicare de numerar la bancomate"

La fel si la BT: https://www.bancatransilvania.ro/......a-classic/

| Adriann007 a răspuns:

DA, poti plati online prin GEORGE (intenet banking BCR) sau pe alte siteuri de la noi sau din strainatate indiferent de valuta, se face automat schimb valutar din lei in valuta respectiva.